İnşaat

Asvalt ve Parke Taş Uygulamaları

Otopark, genel mekan ve yollarda, Otel, AVM ve Residence girişlerinde renkli baskılı asvalt ve parke taş uygulamaları yapılmaktadır.

Asvalt mı ? Parke Taşı mı ?

Özellikle yazı başlığını ikilemli olarak koydum. Çünkü başlığı okuyanlar bir çok yavru soru daha üretecekler beyinlerinde. Ne bunlar:
Asfalt ve Parke ikilemi, yol için ve kaldırım için yapılabilir, trafiğe kapalı caddeler ve açık caddeler için yapılabilir.Tarihi kentler / şehirler için ve yeni şehirler için yapılabilir.
Sırayla gidecek olursak:
İlkin ne olursa olsun, kaldırımlar için bir kentte mutlak surette parke veya parke benzeri yol kaplama malzemeleri kullanılmalıdır. Günümüzde bununla ilgili oldukça ucuz ve farklı özellik ve biçimde kaplama malzemeleri bulunmaktadır. Alt yapı sistemi tamamıyla tamamlanmış yollarda, estetik olarak parke veya taş görünümlü beton kaplamaların da yapıldığı görülmektedir.
İkinci olarak, Trafiğe kapalı caddelerde beton parke yerine granit taş olmalıdır. Kaldırımlarda olduğu gibi, trafiğe kapalı caddelerde granit taş döşeli olması, kent kültürü ve estetiği açısından son derece önemlidir. Bunu dünyada kimliği oturmuş çoğu kentlerde/şehirlerde ülkemizde de gelişmiş, çoğu kentlerimizde aynı şekilde tarihi kentlerimizde görmek mümkündür.
Üçünçü olarak, kentiçinde trafiğe açık caddelerde asfalt döşenmesi çoğu zaman gerekli hatta zorunluluk taşımaktadır. Yerel yönetimlerimizin bu yöndeki uygulamaları isabetlidir. Yalnız dikkat çekmek istediğimiz konu, yerel yönetimlerin yatay ve düşey işaretlemelerle kent içine giren (yük) taşıtlarının tonaj limitleri koymaları ve tonaj limitlerine uymayan kamyon ve/veya taşıtlara cezai işlem uygulaması yapılması gerekmektedir.
Dördüncü olarak, tarihi şehirlerimizin / kentlerimizin, sadece trafiğe kapalı olan caddelerinde değil trafiğe açık olan caddelerinde de parke veya granit taş döşenmesi kent estetiği ve kent kültürü açısından önemlidir.
İlave olarak, aşırı yağışlarda, parke kaplama avantajlı olmaktadır. Çünkü, yağmur suları, asfaltta alt katmana geçemediği için bütünüyle su düşük seviyeli yerlere akacak ve debisi yüksek su kütlesi hızlıca mazgal ve rögar kapaklarını tıkayacaktır. Buna karşın parke kaplama varsa eğer, suyun az da olsa bir kısmı, parke aralarından yolun toprak katmanına sızacak ve yağışın yol açacağı olası sel ve baskınlar azalacaktır. Bu tür tercih, çok yağış alan ve eğimli caddeleri çok olan kentlerimizde yapılmalıdır.
Bütün bunların yanında, parke kaplama iyi ustalık gerektiren, malzemesine göre daha ucuz olabildiği gibi, daha pahalı da olabilen, bir taraftan iyi ustalık ve kaliteli malzeme kullanımıyla kentlerimiz için son derece hoş ve prestijli görünüm sağlarken, kötü ustalık ve kalitesiz malzeme kullanımı ile, yağmurlu günlerde oynak kaldırım taşlarına basılınca su sıçraması ile yayalar için zulüm oluşturmaktadır.
Şunu da unutmamak gerekir ki, kalitesiz bir parke kaplama, sel ve taşkınlarda asfalta göre çok daha fazla sorun üretmektedir. Başta Karadeniz vb. sahil kentlerimizin hinterlandından geçecek çevre yolları devreye girdiğinde sahil şeridindeki yolların yükü azalacaktır. Bu da, sahil yollarında BİSİKLET YOLU uygulamasının gecikmeksizin devreye konulması, buna ilişkin teknik alt yapı ve KAMUOYU bilinçlendirme, hazırlama çalışmalarının da yapılması gerekmektedir.
Ülkemizdeki bütün sahil kentlerimiz için kıyıya paralel bisiklet yolları yapımı konusunda özel çalıştaylar yapmak gerekmektedir. Ülkemizin bayındır ve müreffeh noktalara taşınması açısından konuya ilgi duyan bürokrat ve akademisyenlere teorik ve pratik anlamda destek vermekten mutlu oluruz.
Aydınlık yarınlar dileğiyle esen kalınız efendim.

 

Boya Uygulamaları

Bina, AVM residence otel ve SPA bölgelerinde isteğe göre Spatula boya, dekoratif boya, perlata boya imalat ve uygulamaları.

Boya dediğimiz şey sadece duvara vurulan bir malzemeden ibaret değildir.

Bazen müşterilerimiz  Sadece “kiri” örtmek için veya “yeni bir renk istiyorum” diye firmamıza başvurmaktadır.
Ama unutmamamız gereken bir şey vardır. Duvara vurulan maddenin adı “BOYA” istediğiniz işlem ise renktir ama isteğiniz “boya-renk” işlevinde şunların etkili olduğunu biliyormuydunuz?

 • Renk ile psikoloji  arasında bir bağ vardır.Yani her rengin psikolojide bir karşılığı vardır.
 • Renk uygulanırken uyulması gereken kurallar
 • Mekanın m2 si ve konumu
 • Odanın veya hizmet verilecek yerin ışık alma açısı ve ışık yeterliliği
 • Odanın veya ofisin bölümleri arasında ki uyum ve kullanım amacı
 • Odanın veya Ofisin içinde var olan mobilyaların aksesuarların konumları ve renkleri
 • Mekanın Kurumsal amacı ve bunun gibi birçok etken ..

 

-Tecrübeli ve Uzman kadrosu size ;

 • En iyi fikir
 • En güzel estetik
 • En temiz teslimat
 • En kısa zamanda
 • En iyi işçilik
 • En iyi malzeme

Yaptığımız “boya-renk”  hizmetleri başlıca ;

 • Dekoratif boya-renk
 • Saten boya-renk
 • Plastik boya-renk
 • Silikonlu boya-renk

Bunun dışında gerektiği yerde Teknik iş inşaat tasarımcıları tarafından istenilen veya müşterilerimizin isteğine göre farklı seçenekler kullanılacaktır.

Kullandığımız “Boya-Renk” sistemleri  Türkiye de ve Avrupa da ismi olan firmalardır.

 • Saif
 • Wercop
 • Sandeco
 • Filli
 • Marshall
 • Dyo
 • Polisan

 

Dış Cephe

Dış Cephede de aynı firmalar ile çalışmaktayız.

Teknik iş inşaat Bunun dışında da isteğimize göre veya isteğinize göre “Boya-Renk” firmalarından malzeme temin etme durumu vardır.

 

Cephe Çalışmaları

teknik-iş

Bina cepheleriniz için boya ve sıva uygulamaları, ısı izolasyon uygulamaları.

Mimari yapılaşma süreci, gün geçtikçe daha fazla insanların dikkatini çekmiştir.Zamanın teknolojinin gelişmelerini kullanırken her dönem kendi içerisinde yeni uygulamalar, yeni yapı malzemeleri kullanılırken, yeni girişimler ve yeni arayışların içine girilmiştir.Tabi ki bu gelişimlerden en çok etkilenen ögelerden biri de dış cepheler olmuştur.Zaman geçtikçe, teknoloji geliştikçe yeni mimari akımlar ve yeni cephe sistemleri karşımıza çıkmaktadır.

Bazı malzemelerin özellikleri açısından su emme katsayısının düşüklüğü, rüzgar yükleri ve dış ortam mukavemeti, ısı yalıtım sistemlerine elverişliliği, radyasyon yaymaması, mevsimsel ısı değişikliklerinden etkilenmemesi yüz yıllarca rengi ve dokusunda değişiklik olmaması ve bakıma ihtiyaç duymamasıyla, estetik kadar fiziksel şartların ve konforun yaratılmasında büyük kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır.

Uygulama kolaylığı, renk ve ton farkı olmaması, detay çözüm rahatlıkları mimari açıdan tercihe sebep olmaktadır. Tarihsel süreci içerisinde mimari ve dış cephe sistemlerinin geliştirilmesi, yeni yöntem ve tekniklerin uygulanmasında bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da birçok konuda kendini geliştirecektir.

Cephe Çalışmalarının Avantajları;

 • Bina yüzeyinde tespit edilen sorunlar, yeni cephe sayesinde ortadan kaldırılır.
 • Bina yüzeyinde yeni cephe ile bina arsında ısı, su, ses, yalıtımı rahatça yapılabilir.
 • İsteğe göre eski halinden her anlamda farklı bir cephe yapılmasına olanak sağlar.
 • Depreme karşı emniyetli bir cephe yapılır.
 • Derz aralarından kusmalar yapmaz.
 • Hava sirkülasyonu imkanı sağlar, rutubeti önler.
 • Montaj kolaylığı sağlar.

 

Mermer Uygulamaları

teknik-iş-inşaat-mermer

Otel, Spa, Hamam, Residence ve AVM alanlarında isteğe göre çeşitli mermer uygulamaları.

Mermer, doğadan gelen kıymetli yapı taşlarındandır.Mermer gibi, granit ve traverten gibi malzemelerde bunun içerisindedir.Bu malzemeleri iç ve dış mekanlarınızda kullanıp, yaşamınızı daha kullanışlı, estetik ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışıyoruz.Pencere önü denizliklerinden asansör sövelerine, merdiven kaplamalardan mutfak ve banyo tezgahlarına kadar herşey sizin yaşam kalitenizi yükseltebilmek için..

Mermer basamak ile kaplamaların yanında binalardaki dış iç mekanlarındaki gerçekleştirilecek mermer basamak uygulamaları için mermer uyum sağlayan bu malzemedir

Siz de bu ayrıcalığa ve şıklığa hayatınızda yer vermek istiyorsanız Teknik İş İnşaat’ın tecrübesinden yararlanabilirsiniz.

 

Havalandırma ve Klima

teknik-iş-inşaat-hava

Genel mekanlarda iklimlendirme, ısıtma, soğutma ve havalandırma uygulamaları.

Sanayinin ilerlemesine eş olarak çevre kirliliği de her geçen gün daha da artıyor.Yaşamamız için gerekli olan hava ise bundan oldukça fazla etkileniyor.Binaların içerisindeki hava kalitesinin daha iyi olmasının da önemi giderek artmaktadır.

Örneğin, toplu olarak yaşanılan ve sağlıklı ortam koşullarının önem taşıdığı alışveriş merkezleri, hastaneler, sinema salonları, müzeler, marketler v.b. yerler de havanın daha temiz ve sağlıklı olması gereken kapalı ortamlardır.Bu gibi yerlerde iç hava kalitesini en üst seviyeye yükseltmek gerekir.

Önceliğimiz, müşterilerimizin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda bir plan hazırlayıp, gerektiğinde çalışılacak alanı önceden analiz edip özel çözümler üretiyoruz.

İşte bu bilinçle, hava kalitenizi yükseltip, size daha iyi bir yaşam kalitesi sunmak için çalışıyoruz.

 

|