Bizden ve Sektörden

teknik-is-insaat-slider-1

Korkuluk İmalatları

Paslanmaz, Krom, Alüminyum, Metal Ferforje uygulamaları yapılmaktadır.

Korkuluk imalatları, sektörünün hep ilerisinde yenilikçi, estetik tasarımıyla, kolay uygulanabilir kalitesiyle kendini her geçen gün yenilemeye devam etmektedir.Küpeşte sistemlerine kattığı özellikler

sayesinde Korkuluk sistemlerinden sonra yeni Electron serisiyle alüminyum korkuluk sistemlerine yeni bir soluk getirmiştir.Masa, sandalye, bekleme grupları, alüminyum korkuluk sistemlerine yeni bir çağ başlatmıştır.

Hızla değişen ve gelişen yapı sektöründe yeni nesil korkuluk sistemleri geliştiren, yüksek imalat kabiliyeti ile hızlı bir gelişim göstermiştir. Oval-Elips Sistemlerini eksiksiz bir şekilde tasarlayarak yapıların korkuluk sistemlerindeki yeni ve değişen yüzü olmuştur.

       Hayatınızı Korumak İçin Sizinle Birlikte Çalışıyoruz…

Read more
teknik-is-insaat-slider-2

Metallerin ve Ahşapların Renovasyonu

Cephe veya genel mekanlarda bulunan, üzeri boya kaplı metal ve ahşap yüzeylerin kimyasal, yakma ve mekanik yollar ile temizlenmesi.

Şeffaf koruyucu sürülmesi uygulamaları renovasyonun işlemlerinden birkaçıdır.

İngilizce anlamı renewation olan terim aslen bir Mimarlık terimidir. Türkçe’miz deki anlamı ise bir yapının belli kısımlarının korunarak yenilenmesi anlamında kullanılmaktadır.

Renovasyon, tarihi eser niteliği taşımayan yapıların onarım, tadilat, tamirat vs işlerine bir takım mimarlarca verilen isimdir.

Bu işlem bir yapının eskimiş, yıpranmış kısımlarının korunarak yenilenmesidir.Yenilenme kısmına gelince bu işlemlerden bir kaçı da şunlardır;

  • Taşlama
  • Cilalama
  • Yüzey Kaplama
  • Eski Parçaların Renovasyonu
Read more
teknik-is-insaat-slider-2

Asvalt mı ? Parke Taşı mı ?

Asfalt ve Parke ikilemi, yol için ve kaldırım için yapılabilir, trafiğe kapalı caddeler ve açık caddeler için yapılabilir.Tarihi kentler / şehirler için ve yeni şehirler için yapılabilir.
Sırayla gidecek olursak:
İlkin ne olursa olsun, kaldırımlar için bir kentte mutlak surette parke veya parke benzeri yol kaplama malzemeleri kullanılmalıdır. Günümüzde bununla ilgili oldukça ucuz ve farklı özellik ve biçimde kaplama malzemeleri bulunmaktadır. Alt yapı sistemi tamamıyla tamamlanmış yollarda, estetik olarak parke veya taş görünümlü beton kaplamaların da yapıldığı görülmektedir.

Read more
|